Dziś jest: poniedziałek 24 lutego 2020 22:06, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


SENNIKWarunki lokalne
Click for Warszawa, Polska Forecast
Wschód/zachód słońca
Click for Warszawa, Polska Forecast


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyć

Znaki Zodiaku Horoskop Urodzeniowy Na Każdy Dzień Roku
Wiedza Duchowa

Horoskop Urodzeniowy

Na Każdy Dzień Roku

Kliknij na swój znak.......

i zobacz pod jaką gwiazdą sie urodziłeś.......

BARAN  BYK BLIŹNIĘTA
RAK LEW PANNA
WAGA SKORPION STRZELEC

KOZIOROŻEC

WODNIK RYBY

Horoskop urodzeniowy na każdy dzień roku to unikalny horoskop używany do głębokiej psychoanalizy,  jest niezwykle trafną oceną całego potencjału nawet dopiero co urodzonego człowieka, może równierz posłużyć do analizy własnej osobowości. Horoskop urodzeniowy Jana Starży-Dzierżbickiego opracowany według przedwojennych zasad sztyki astrologicznej jest nadal jednym z podstawowych mechanizmów pracy wielu Polskich wróżbitów....... Zamiast płacic wróżką, dzwonić lub pisać esm-esy poprostu sprawdź.....To Ciebie nic nie kosztuje......

      HOROSKOP CELTYCKI
Wiedza Duchowa

HOROSKOP CELTYCKI 

Horoskop celtycki, czyli w swej istocie staroaryjski, bo Celtowie to Arjowie, Aryans (Arjanie) przybyli do Europy z Azji około 3 tysięcy lat temu i w drugim rzucie wraz z rozwojem Kultu Boga Mithra. Jeden z najstarszych typów horoskopów służących nie tyle do wróżenia ile jako poradnik podstaw duchowego rozwoju. Wierzenia ludowe Celtów obrazują Duszę jako Drzewo Życia w wewnętrznym wymiarze. Druidzi uczyli, że wzrost duchowy i magia drzew to nauki powiązane, a portret urodzeniowego drzewa magicznego służy jako wskazówka co rozwijać, a czego się wystrzegać. Druidzi traktowali poszukiwanie wiedzy o przyszłości z wielką starannością i powagą. Celtyckie wierzenia uznawały drzewa za manifestację boskiej esencji i przypisywały każdej osobie, w zależności od jej daty urodzenia, drzewo opiekuńcze. Jakie drzewo jest Tobie przypisane, jaki tak naprawdę jesteś, co Cię interesuje, jak kochasz i pracujesz, poznasz swoje zdrowie, intuicję, słabe i mocne strony. Daty graniczne mogą się różnić o jeden dzień, szczególnie w latach przestępnych, zależnie od tego, kiedy wypada dokładna data Przesilenia Zimowego!Magia Cyfr Dnia Twoich Urodzin
Wiedza Duchowa


Magia Cyfr Dnia twoich urodzin

 Liczby niosą swoim znaczeniem siłę i moc.... 

Liczby niosą z sobą wibracje, które synchronizują się z konkretnymi cechami charakteru....

By to sprawdzić musisz dodać wszystkie cyfry twojej daty urodzin i tak;
 
 31.01.1968
 
 3+1+1+1+9+6+8 = 2+9 = 1+1=2 jest numerologiczną dwójką..........
 
Symboliczne Znaczenie Liczb


1           Jedynka

Jest uważana za liczbę doskonałą, reprezentującą niewidzialną, aktywną siłę twórczą, leżącą u podstaw wszystkiego, co istnieje. Symbolizuje ona również nasze ego i świadomą aktywność, początek przedsięwzięć i ważnych etapów życia. Związana jest ona z naszą indywidualnością i jej uzewnętrznianiem. Może oznaczać zarówno samodzielność jak i samotność w zależności od tego czy przejawia się ona w sposób harmonijny czy nieharmonijny. Jedynki są żywiołem ognia. Takie też jest ich życie, zmienne i pełne niespodzianek. Przeważnie wierzą tylko samym sobie i liczą na siebie. Spędzają czas na podróżowaniu, zwiedzaniu albo planowaniu czegoś nowego. Są to osoby u których umysł zawsze pracuje na wysokich obrotach i jest niebywale aktywny. Pozytywna jedynka z czystymi wibracjami zawsze będzie odważna i dumna z siebie oraz swoich sukcesów.Posiada cechy, które są niezbędna do urzeczywistniania swoich planów. Może jednak być zamknięta na otocznie i wiecznie bojąca się przyszłości. "Czysta" jedynka zdecydowanie nie zna jednak kompleksu niższości i często chce dominować nad otoczeniem. Życie wielu jedynek obfituje w ryzyko, często znajdują się w sytuacjach na tzw. krawędzi. Wiodą życie intensywne i pełne przygód. Potrafią bronić swoich przekonań a jako szefowie nie tolerują żadnego sprzeciwu. Wbrew jednak pozorom są bardzo wrażliwi na własnym punkcie i nie znoszą krytyki.W uczuciu porywcze i namiętne z łatwością podbijają serca płci przeciwnej i mają dar przekonywania. Są zaborcze, im bardziej kochają tym bardziej pragną dominować. Potrafią być czułe i delikatne ale również oschłe i brutalne, gdy sprawy potoczą się nie po ich myśli.
Cech Charakteru Zależą Od Dnia Tygodnia W Jakim Się Urodziłeś.
Wiedza Duchowa


Cech Charakteru Zależą Od Dnia Tygodnia W Jakim Się Urodziłeś.

Typowa kolejność opracowywania planet odpowiada panowaniu planet nad kolejnymi dniami tygodnia w ich ustalonym wedyjskim porządku: 

Niedziela – Słońce.  

Poniedziałek – Księżyc. 

Wtorek – Mars. 

Środa – Merkury. 

Czwartek – Jowisz. 

Piątek – Wenus. 

Sobota – Saturn. 

Każda planeta rządząca całą dobą wedyjską jest planetą panującą od wschodu słońca w danym dniu, a człowiek urodzony w nocy przykładowo z czwartku na piątek jest zawsze pod władzą Jowisza, rządzącego czwartkiem od wschodu słońca włącznie z następującą po dniu nocą, aż do piątkowego wschodu słońca, kiedy nad kolejną dobą obejmuje władzę Wenus! Tak planety rządzą i całą dobą i jeszcze konkretnymi horami w ciągu każdej doby. Za początek doby przyjmuje się ściśle moment kiedy tarcza słońca zaczyna się wyłaniać, a nie kiedy się już cała wyłoni albo kiedy wychodzi jej środek ponad horyzont, co jest bardzo istotne dla ustalenia zjawisk i często dyskutowane w środowisku astro-specjalistów.
Horoskop w astrologii wedyjskiej ma kształt kwadratu i jest wyliczany dla siedmiu świętych planet od Słońca do Saturna i dwóch niewidzialnych planet węzłów księżycowych: Rahu i Ketu. Istotne są wyliczenia tak zwanej HORA – godzin planetarnych, których bieg rozpoczyna się o wschodzie Słońca! Tabela pokazuje bieg Horas w kolejności w jakiej przemierzają planety od wschodu słońca w sobotę, ale też w inne dni, bo kolejność pozostaje stała acz w dół w porządku zstępującym od każdej rozpoczynającej planety i dalej od Saturna znowu w dół.
Saturn – rozpoczyna dzień w sobotę.Jowisz – rozpoczyna dzień w czwartek.Mars – rozpoczyna dzień we wtorek.Słońce – rozpoczyna dzień w niedzielę.Wenus – rozpoczyna dzień w piątek.Merkury – rozpoczyna dzień w środę.Księżyc – rozpoczyna dzień w poniedziałek.

DNI TYGODNIA - Liczone są od Wschodu do Wschodu Słońca!

Doba wedyjska rozpoczyna się o wschodzie Słońca. Planeta dnia rządzi godziną od wschodu Słońca. Zatem pierwsza godzina dnia w niedzielę, to godzina, Hora Słońca, Surya. W poniedziałek pierwsza godzina dnia to czas kierowany przez Księżyc. Zawsze od planety rządzącej pierwszą godziną dnia liczy się planetarny wpływ w całej dobie, tak za dnia jak i przez noc, aż do kolejnego wschodu Słońca. Ważne jest to, że osoby urodzone po północy należą jeszcze zawsze do energii czy jakości poprzedniego dnia...

NIEDZIELA – Dzień Słońca 

Jest to dzień Słońca, króla wszystkich planet. W kalendarzu wedyjskim siedmiodniowy cykl rozpoczyna się od niedzieli. Znamienne jest to, że człowiek Zachodu postawił dzień Słońca na końcu kalendarza, co stawia cele i wartości na głowie. Można to tłumaczyć jednak faktem, że Słońce odpowiada za siłę twórczą i pragnienie kształtowania świata, symbolizuje wiarę we własne siły, piękno życia i dążenie do materialnej doskonałości. Jest to ostateczny cel nowożytnej kultury. We wschodniej filozofii jest to punkt wyjścia, a końcem jest obojętność, oddzielenie od materii i powrót do Boga symbolizowany przez Saturna i sobotę. Niedziela to dzień pełen radości i tętniący życiem. Możemy robić wszystko, czego tylko dusza zapragnie; co jest zdrowe i co poprawia nasze samopoczucie. Ubierajmy się w wesołe odcienie żółci, także na złoto i, jak zawsze, z domieszką bieli lub indygo. 
Dzień energii, życiowej aktywności, czynu, bardzo też dobry dla pracy twórczej. Jednocześnie jednak ludzi cechuje w dniu słońca obniżona spostrzegawczość, warto bardziej niż zwykle uważać przy prowadzeniu samochodu, przy zakupach i poznawaniu ludzi. Słońce potrafi też zaburzyć pojmowanie świata, często zbyt optymistycznie oceniamy tego dnia różne sprawy. Energia słońca działa w sposób dwojaki- pobudza do czynu i rozleniwia jednocześnie, jedni radzą sobie z taką mieszanką znakomicie, ale nie wszyscy, nie brakuje ludzi, którzy w niedzielę mogą odczuwać agresję lub na odwrót, nie są w stanie zrobić zupełnie nic. Dieta obojętna, można jeść wszystko bez szkody dla organizmu. Rozpoczynamy kurację ziołami spod znaku Słońca: słonecznikiem, mniszkiem, dziurawcem, szałwią, owsem i jarzębiną.
- Jest to dobry dzień do odnowienia sił twórczych. Niedziela następuje po ciężkim, absorbującym energie dniu - sobocie. Polska nazwa nie-dziela wskazuje na ograniczenie zajęć tego dnia.- Można siać zboże, sporządzać leki, rozpocząć wojnę (walkę).- Nie powinno się spuszczać statków na wodę, podróżować na zachód (kierunek śmierci Słońca), lekarze o ile jest to możliwe nie powinni zaczynać leczenia chorób gorączkowych i zapalnych.- Niedziela jest gorącym dniem, trochę surowym; sposób, w jaki człowiek go spędza wpłynie na jego kreatywne potencje w ciągu tygodnia.- Warto poświęcić czas na muzykę i czynności rozwijające twórcze energie.

Urodzeni w niedzielę:

Zazwyczaj szczęśliwi ludzie. Posiadają poczucie humoru, promienne i miłe oblicze. Nie powinni narzekać na materialną sytuacją, brak inteligencji czy popularności. Na zewnątrz silni i dynamiczni, lecz wewnętrznie mogą się załamywać, wątpiąc w swą rolę w świecie. Często nie doceniają swej wartości. Fizycznie Słońce obdarza miodowym kolorem oczu i okrągłą twarzą.MÓJIMIENNIK
Ostatnie artykuły


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyćstat4u
 |  |  |  |  |  Słownik ang-pol pol-ang