Dziś jest: poniedziałek 20 stycznia 2020 5:43, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana


SENNIKWarunki lokalne
Click for Warszawa, Polska Forecast
Wschód/zachód słońca
Click for Warszawa, Polska Forecast


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyć

SYSTEM ENERGETYCZNY CZŁOWIEKA MERIDIANY
Wiedza Duchowa

 

 

        SYSTEM ENERGETYCZNY CZŁOWIEKA

 

                        "MERIDIANY"

 

 

Zgodnie z naukami Starożytnych lekarzy życiodajną energię połączonych cząstek tlenu i światła przyswajaną podczas oddechu i poprzez czakry rozprowadza system kanałów energetycznych nazwany Meridianami. Ten spójny system wiedzy określający dokładną lokalizacje wszystkich przebiegających przez nasze ciało Meridianów powstał na przestrzeni wielu tysięcy lat w oparci o wnikliwe obserwacje i analizy wielu pokoleń chińskich i tybetańskich lekarzy.....Podstawowych 12 kanałów energetycznych nazwanych zostało Meridianami Głównych i przebiegają symetrycznie wzdłuż długości ciała, są one rozmieszczone parzyście po obu stronach ciała, a za swój początek mają narządy wewnętrzne, przyjmując od nich swoją nazwę. Istnieje również 12 kanałów łączących Kanały Główne z skórą i szpikiem nazwanych Meridiany Mięśniowo-ścięgnowe. Oprócz głównych meridianów mamy jeszcze 8 Meridianów Cudownych, ich zadaniem jest wspomagać Meridiany Główne gdyby dostarczały zbyt mało energii. Wszystkie te arterie energetyczne są połączone z sobą Kolateralami czuli odgałęzieniami łączącymi z sobą kanały, od wszystkich kanałów oddziela się sieć mikromeridianów rozprowadzająca energię po całym organizmie człowieka.....

W Meridianach Głównych energia płynie nieustannie, lecz szczególnie silnie przepływa w okresie dwu godzinnego maximum energetycznego i dzieli się Yin(bioenergia żeńska związana z energią ziemi) oraz Yang(bioenergia męska związana z słońcem). Kanałami przebiegającymi wzdłuż wewnętrznych powierzchni kończyn oraz przednią częścią tułowia, płynie energia żeńska Yin od dołu ku górze do górnej części tułowia....Kanałami biegnącymi zewnętrzną częścią ciała płynie energia męska i spływa od głowy w dół do stóp.
Meridiany ręki (Yin) nazwane zostały:

 

1 Główny Meridian Serca.

2 Główny Meridian osierdzia.

3 Główny Meridian Płuc.

 


Meridiany nogi (Yin) nazwane zostały:

 

4 Główny Meridian Nerek.

5 Główny Meridian Wątroby.

6 Główny Meridian Śledziony i Trzustki.

 

Organy związane z meridianami żeńskimi (Yin) są miąższowe, przyswajają i wspomagają trawienie pokarmu, przechowują substancje odżywcze i magazynują energię.

Meridiany ręki (Yang) zostały nazwane:

 

1 Główny Meridian Jelita Grubego>

2 Główny Meridian Potrójnego Ogrzewacza.

3 Główny Meridian Jelita Cienkiego

 

Meridiany nogi (Yang)

 

4 Główny Meridian Żołądka.

5 Główny Meridian Pęcherzyka Żółciowego.

6 Główny Meridian Pęcherza.

 

Organy związane z meridianami męskimi (Yang) są puste, trawią i wchłaniają jedzenie, kumulują lub wydalają płyny z organizmu.

 MÓJIMIENNIK
Ostatnie artykuły


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyćstat4u
 |  |  |  |  |  Słownik ang-pol pol-ang