Dziś jest: wtorek 18 lutego 2020 8:24, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany


SENNIKWarunki lokalne
Click for Warszawa, Polska Forecast
Wschód/zachód słońca
Click for Warszawa, Polska Forecast


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyć

WSTĘP DO KOSMOLOGII
Wiedza Duchowa

           

 WSTĘP

Wiemy że żyjemy a więc wiemy że otaczający nas świat i wszechświat istnieje.....To jednak sama wiedza nie wystarcza, nie zaspakaja dążenia ludzkości do zrozumienia sposobu jego powstania.

Nasza ciekawość doprowadza nas do pytań o nasze miejsce w wszechświecie podstawową strukturę wszechświata, o genezę jego powstania. Przez cały czas wszyscy fizycy na świecie zajmujący się badaniami modelu wszechświata zadają sobie pytanie, "w jaki sposób zaczął powstawać nasz wszechświat?", "Jak jest stary?", "Jak długo będzie istnieć?".

Na te i inne ważne pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi, bo i pytania nie są proste. W całej historii rodzaju ludzkiego na naszej planecie wiele wysiłku zostało poświęcone na zrozumienie tych podstawowych dla człowieka pojęć. Tak wiele włożonego trudu nie przynosi jedna jednoznacznych odpowiedzi, a wszystkie, które zostały do tej pory sformułowane nadal bardziej pozostają w kręgu spekulacji naukowych niż stałych matematycznych i fizycznych i zaczynają przynosić jeszcze więcej pytań.

Wydaje się, że przebyliśmy długą drogę od Mistycznych wierzeń o "Początku" do Nauki O Kosmologii... Długą... i w pojęciu podstawy tego zagadnienia nie ruszyliśmy się do przodu tak naprawdę na krok...Oczywiście wiele ważnych odkryć naukowych wnosi światełko w niekture aspekty zrozumienia zasady powstania wszechświata, ale i tak nie dają one odpowiedzi na nasze podstawowe pytania, nie dają odpowiedzi, „CO BYŁO POCZĄTKIEM"......

Charakter nauki, podstawowe dążenie człowieka do doskonałości, zaintrygowanie własną genezą, losami wszechświata to fundamentalne pytania rodzaju ludzkiego świata nauki, są nieodłącznym elementem poszukiwania wiedzy, ale mimo że na pewno na swojej drodze znajdziemy wiele sensownych naukowych odpowiedzi to jednak zapewniam że nauce sedna sprawy  dociec sie nie uda.... Dlaczego?... Odpowiedzi można znaleźć tylko intuicyjnie.....Przepraszam....Prowadząc spekulacje naukowe.... (Ha, ha, ha).

Mam nadzieję, że naukowcy kiedyś zrozumieją, że w swoich rozważaniach i założeniach niczym się od mistyka nie różnią, bo przecież na początku każdej tezy naukowej jest....... Tylko założenie, jest wiara, że ma się racje i odnajdzie się.... Prawdę, że to słuszna droga.....Czym się zatem różni intuicyjne postrzeganie przestrzeni przez mistyka a założeniami naukowymi.... NICZYM.

Przeczytaj również.....

"WIELKI WYBUCH”  
                     "BIG-BANG" 

http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielki_wybuch,21.html

TEORIA O CYKLICZNOŚCI WSZECHŚWIATA  

http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/teoria_cyklicznosci,22.html

TEORIA MISTYCZNA POCZĄTKÓW WSZECHŚWIATA

http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/mistyczny_poczatek,23.html

                                                                                                                   Marek KopaczMÓJIMIENNIK
Ostatnie artykuły


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyćstat4u
 |  |  |  |  |  Słownik ang-pol pol-ang