Dziś jest: poniedziałek 24 lutego 2020 23:36, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja


SENNIKWarunki lokalne
Click for Warszawa, Polska Forecast
Wschód/zachód słońca
Click for Warszawa, Polska Forecast


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyć

ŻYWIOŁ WODY
Wiedza Duchowa   ŻYWIOŁ WODY
 
Woda jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość.

Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność.Druidzi widzieli jego moc w świętych strumieniach, stawach, sadzawkach i w świętych dla nich studniach utożsamiali ją Z Nimfami Wodnymi przyjaznymi lecz kapryśnymi......                  

Energia tego żywiołu jest energią tworzącą życie, jego podstawową formę, utrzymującą życie w wyznaczonych ramach, wywiera znaczący wpływ na to, co czujemy i jak czujemy-jak pokazujemy to innym. Ma znaczenie w utrzymywaniu dobrego stanu naszego zdrowia.....
Głównymi cechami z jakimi należy identyfikować Żywioł ziemi to;duża wrażliwość, tajemniczość, przenikliwość umysłu, umiejętność negocjacji, dyplomacja, intuicja, powściągliwość, skryte dążenie do celu, spokój ale i gwałtowność, przewidywanie ale i lekkomyślność.                   

Osoby związane z żywiołem wody potrafią wpływać na innych, ale często bywają pasywne i sami zmieniają swoje zdanie. Żyjący pod wpływem żywiołu wody powinni w sobie szukać stanowczości i zdecydowania by konsekwentnie realizować swoje cele, powinniśmy szukać wsparcia w żywiole ziemi...... Mogą w tym celu zawierzyć swojej intuicji i przeczuciom bo one nie będą ich zawodzić, jednak muszą uważać by nie wpaść w nadmierne marzycielstwo i idealizowanie spraw, bo ludzie wody odsuwają trwałe podstawy charakteryzujące żywioł ziemi i wybierają drogę serca i emocji. Rządzą nimi wahania nastrojów prowadzą przez radość i smutek,w skrajnych przypadkach od euforii po pesymizm i załamanie, jednak żywioł wody ma dobry wpływ na siły witalności człowieka oraz na zasób energii na poziomie fizycznym,na odczuwanie harmonii emocjonalnej i seksualnej.
                                           
 
 CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA ŻYWIOŁU WODY  
  
  Płeć - ŻEŃSKA
 
  Pora roku – JESIEŃ
 
  Pora dnia - ZMROK                          

  Kolor - JASNO NIEBIESKI,BŁĘKITNY,NIEBIESKI
  
  Rośliny - WSZELKIE ROŚLINY WODNE,LILIE.
 
 Zwierzęta - DELFINY,WIELORYBY,RYBY. 

  Kamienie - AMETYST,AKWAMARYN,TURMALIN.
  
  Metal - RTĘĆ,SREBRO.

  Planety - KSIĘŻYC,WENUS I NEPTUM.
 
  Faza księżyca - NOC BEZKSIĘŻYCOWA

  Zmysł - SMAK.

 Moment w życiu człowieka - DOJRZAŁOŚĆ.

 Kierunek - ZACHÓD.

Tak jak i Żywioł ziemi odzwierciedlenie cech osobowych w horoskopie urodzinowym  ma Żywioł Wody. Znakami zodiaku Żywiołu wody jest RAK,SKORPION,RYBY.                                                

Wzmocnienie Żywiołu Wody następuje tak jak i innych żywiołów poprzez zwiększenie odpowiedniego koloru w tym wypadku niebieskiego w swoim ubiorze i otoczeniu.                                           

Jeżeli chcemy zwiększyć wpływ Żywiołu Wody w naszej diecie to powinniśmy spożywać ;
Ciemne winogrona , borówki amerykańskie , jagody , czarną porzeczkę.                        
 

To kolor , który silnie oddziałuje na nasz umysł , poprawia koncentracje , wzmacnia , intensyfikuje procesy myślowe , inspiruje , wzmacnia naszą siłę byśmy mogli tu żyć.......

                            Tekst zredagowała przy wydatnej pomoc internetu                                                                

                                                                       Anna KamińskaMÓJIMIENNIK
Ostatnie artykuły


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyćstat4u
 |  |  |  |  |  Słownik ang-pol pol-ang