Dziś jest: niedziela 3 grudnia 2023 4:22,


SENNIKWarunki lokalne
Click for Warszawa, Polska Forecast
Wschód/zachód słońca
Click for Warszawa, Polska Forecast


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyć

ŻYWIOŁ ZIEMI
Wiedza Duchowa

 

  ŻYWIOŁ ZIEMI 
 

 

 Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły.         

 Żywioł Ziemi przez Druidów utożsamiany z Rogatym Bogiem-bogiem natury, władcą leśnych ostępów i dzikich zwierząt, surowym ale sprawiedliwym, przewidywalnym w swej naturze.                                
 

 Energia tego żywiołu utożsamiana jest z stabilnością i porządkiem ,jest podstawową energią naszego bytu, fundamentem naszego istnienia, jest najtwardszym z żywiołów ale poprzez konsekwencje w postępowaniu i ciężką prace można nad nią najłatwiej zapanować dokonując wielu zmian.                     
  Głównymi cechami, z jakimi należy identyfikować Żywioł ziemi to; odpowiedzialność, uczciwość, ale i ostrożność(nieraz nadmierna), rozwaga, duża potrzeba bezpieczeństwa, często materializm, praktyczność, racjonalne działanie, realizm, samodyscyplina, zdolność do wytężonej pracy, obiektywizm, mądrość. Istotne też jest że przejawia się w poczuciu fizycznej siły naszego organizmu.         
 Osoby mocno związane z żywiołem ziemi są konstruktywnie przedsiębiorcze, długo zastanawiają się przed podjęciem działania, mają wysokie poczucie własnej godności, postępują zgodnie z własnym sumieniem, racjonalnie i twardo stąpają po ziemi. Powinny być bardziej spontaniczne, rozwijać uczuciowość, pozwolić sobie na marzenia, akceptować przygody. Starożytni Druidzi wiązali ten pierwotny żywioł z ciepłem domowego ogniska, rodziną, dziećmi, miłością i płodnością. Do wzmacniania energii ziemi i magii z nią związanej używali;naturalnej ziemi z świętych dla nich zagajników, gliny, która utożsamiała im człowieka, magicznych kamienie, na których był narysowany symbol ziemi. Człowiek żyjący blisko natury widział więcej jej przejawów, dostrzegał jak się mu objawiają, rozumiał co znaczą i próbował przenieść swoje rozważania na postrzeganie swojego wnętrza w oparci o doświadczenia płynące z zewnątrz 
 

CHARAKTERYSTYKA  

ŻYWIOŁU ZIEMI                    

Płeć - ŻEŃSKA
    
Pora roku – ZIMA
                                    
Pora dnia - SZCZYT NOC      

Kolor - ZIELONY,CIEMNO ZIELONY,JASNE BRĄZY.
 
Rośliny - OKOPOWE,BULWY,WSZELKIE ZIOŁA
 
Zwierzęta - WILK                         

Kamienie - SZMARAGD,MALACHIT,ODŁAMKI SKAŁ.
   
Metal - ŻELAZO,OŁÓW                                           

Planety - ZIEMIA,SATURN.

Faza Księżyca - NOC BEZKSIĘŻYCOWA    

Zmysł - DOTYK
 
Moment w życiu człowieka -  DOJRZAŁOŚC,STAROŚĆ.

Kierunek - PÓŁNOC. 

 

Te cechy charakteru, co określa żywioł ziemi manifestuje się w horoskopie urodzinowym i to właśnie dzięki przypisaniu tych cech żywiołowi możemy bardzo dokładnie określić cechy osobowe urodzonych w konkretnym znaku zodiaku. Znaki zodiaku podlegające Żywiołowi Ziemi to BYK,PANNA,KOZIOROŻEC.         
 

 Żywioł Ziemi możemy wzmacniać wzbogacając swoją dietę o ;Sałata, ogórki, cukinie, brokuły, koper, szpinak, kapusta, awokado, brukselka, kiwi, groszek zielony i szczypior.                            
 

Jeżeli chcemy wzmóc w nas oddziaływanie energii ziemi to oprócz akcentowania zieleni w swoim ubiorze powinniśmy zadbać o dużo naturalnej zieleni w naszych domach i ich otoczeniu, by dodać naszemu życia trwałych podstaw i solidności, by dać naszemu życiu fundamenty szczęścia......                                                   

                                   ZREDAGOWAŁA PRZY WYDATNEJ POMOCY INTERNETU

                                                                                        ANNA KAMINSKAMÓJIMIENNIK
Ostatnie artykuły


Ciekawostki natury

kliknij aby powiększyćstat4u
getLink(1); echo ' | '.$livelink->getLink(2); echo ' | '.$livelink->getLink(3); echo ' | '.$livelink->getLink(4); echo ' | '.$livelink->getLink(5); echo ' |  Słownik ang-pol pol-ang'; if($modul['googled1']['active']==1) { echo '
'; } ?>